Pendik Diş Beyazlatma

Pendik diş beyazlatma beyaz dişlere sahip olmak isteyenler için tercih edilecek kliniklerden biridir. Diş insan vücudunun gerek fonksiyonel olarak gerekse görevleri bakımından organlarıdır.  Ayrıca estetik açıdan önemli ayrıntılarından biridir.   Evde diş beyazlatma işlemi doğal koşullarda da yapılmaktadır. Ancak diş beyazlatma profesyonel koşullarda yapıldığında çevre dokulara da zarar vermez.  Bu nedenle 3- 4 ton veya 8 tona kadar diş renginde açılma bekleniyorsa bunu mutlaka diş kliniklerinde profesyonel olarak yaptırmakta fayda var.

İnsan vücudunun dış görüntüsü açısından en önemli kısmı yüz bölgesidir. Dişler bu konuda ön sıralarda yer alır. Ayrıca dişlerin sağlıklı olması da son derece önemlidir.  Beyaz olmaları aynı zamanda sağlıklı olmaları anlamına da gelir. Evde basit yöntemlerle diş beyazlatma belli oranda yapılabilir.  Ancak diş hekimleri bunu profesyonel olarak cihazlarla gerçekleştirir. Diş beyazlatma uygulanmasında medikal birtakım malzemeler kullanılır.

Pendik Diş Beyazlatma Tedavisi

Pendik diş beyazlatma dişin doğal yapısını bozmadan komşu dişlere ve dokulara zarar vermeden diş klinik koşullarda yapmaktadır.  Dişin doğal yapısına bakıldığında bembeyaz değildir.  Ancak beyaza yakın bir renktedir.  Fakat bazı bir takım rahatsızlıklar ilaç kullanımı sigara kahve çay gibi boyar maddeler diş renklerinde sararmalara sebep olur. Dişlerdeki sararmanın iki farklı sebebi vardır. Bunlar;

  • İç renk değişikliği
  • Dış Renk değişikliği

İç Renk Değişikliği

Dişlerin iç kısmında tartarlar biriktir.  Bunlar fırçalama ile giderilemeyecek lekelerdir.  Bunun birçok sebebi vardır. İlaç kullanımı veya fazla flor alımı dişlerin iç kısmında beyazlığını yok eder ve renk değişikliğine sebep olur.  Pendik diş beyazlatma bu konuda oldukça başarılıdır.

Dış Renk Değişikliği

Dişlerin dış kısmında oluşan renk değişikliği genellikle boyar madde kullanımından oluşur.  Sigara çay kahve kola gibi gıdalar dişlerin dış yüzeyinde renk değişikliğine sebep olur.  Bu renk değişikliği ile birlikte diş taşı da oluşur. Diş taşlarının da profesyonel olarak diş kliniklerinde temizlenmesi son derece önemlidir.  Bu da evde yapılacak bir uygulama değildir. Pendik diş beyazlatma teknik olarak muayene sonucunda beyazlatma uygulaması yapılmasına karar verir ve bunu da iki farklı yöntemle yapar.

  • Power Bleaching
  • Home Bleaching

Power Bleaching

Power Bleaching uygulaması diş rengini 3-4 tona kadar açabilen bir uygulamadır. Ayrıca bu uygulama son derece kısa sürede gerçekleştirilir.  Güvenilir ve tercih edilen bir beyazlatma yöntemidir.

Home Bleaching

Home Bleaching evde kendi koşullarınız da yapılabilen yöntemlerden biridir.  Bu yöntem oldukça basit ağızdan ölçü alınarak plastik aparat içine konulan jellerle yapılır.  Maksimum 7 gün içinde sonuç verir. Ancak bunun yapılabilmesi için apareyin 8 saat gibi bir süre takılması gerekir.

Pendik Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma yöntemi iki farklı biçimde yapılmaktadır bunlar;

  • Klinikte yapılan diş beyazlatma yöntemi
  • Evde uygulanan diş beyazlatma yöntemi

Klinikte Yapılan Diş Beyazlatma Yöntemi

Pendik diş beyazlatma öncelikle hastanın bu konuda talep etmesi ve onayını alarak işlemi gerçekleştirir.  Önce doğal dişlerin ne renk olduğu saptanır.  Pendik diş beyazlatma yöntemi diş hekimi tarafından dişlerin üzerine özel bir madde sürülerek ve bu madde dişlerde iken lazer ışını kullanılarak yapılır.  Yaklaşık olarak bu işlem 3 kez tekrar edilir.  Muayenehanede diş hekimleri daha kalıcı ve uzun süreli beyazlatma sağlamaktadır.

Evde Uygulanan Diş Beyazlatma Yöntemi

Evde diş beyazlatma elbette diş kliniklerinde olduğu gibi profesyonel ve çok başarılı değildir.  Ancak dişlerin birkaç ton beyazlaması mümkündür.  Bunun içinde diş hekiminden yardım almak mümkündür.  Diş hekimi hastaya özel bir plak hazırlar bu plak ve beyazlatma işlemi sağlayan tüp hastaya verilir ve nasıl uygulayacağını hastaya ayrıntılı bir biçimde anlatılır.  Hasta diş hekiminin önerileri ile günde 2 kez uygular.  Haftalık kontrollerle diş beyazlatma işleminin hangi aşamada olduğu kontrol edilir.

Pendik Diş Beyazlatma Kalıcı Mı?

Pendik diş beyazlatma ve diş beyazlatma uygulaması yaklaşık olarak işlem yapıldıktan sonra maksimum 4 yıl devam eder.  Ancak bu 3 ay ile 4 yıl arasındaki bir süre kadardır.  Bu arada hasta dişleri boyar maddeleri kullanmaya devam etmesi durumunda dişlerdeki renk değişikliği çok daha kısa sürede gerçekleşir.

Pendik Diş Beyazlatma İşlemi

Pendik diş beyazlatma işlemi klinik koşullarda diş hekiminin özel medikal malzeme ve ilaç kullanarak yaptığı işlemdir.  Dolayısıyla evdeki diş beyazlatma uygulamasından çok daha başarılıdır.

Pendik Diş Beyazlatma Fiyatı

Tedavilere ve diş beyazlatmaya yönelik fiyat vermek çok doğru değildir.  Çünkü bu konuda en doğru fiyatı tedaviyi yapacak olan diş hekiminin belirlemesi gerekir.  Hastanın diş renk tonlarına bakarak kaç seansta yapılacağı planlanır ve ona göre bir fiyat belirlenir.  Dolayısıyla Pendik diş beyazlatma fiyatı diş hekimi ile yüz yüze görüşülerek belirlenmelidir.

Pendik Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yönteminde diş hekimi yalnızca diş beyazlatıcı madde değil bunun yanı sıra lazer ışını da kullanır.  Bu işlem yaklaşık olarak 1 saat gibi bir sürede tamamlanır.  önce dişlerin üzerine bir ilaç sürülür ve bu ilaç ışın verilerek sertleştirilir Bu işlem birkaç kez tekrarlanır. Ne kadar beyazlık sağlandığına bakılarak diş hekimi 2 seans veya tek bir seansta işlemi tamamlayabilir.

Pendik Diş Beyazlatma Yaptıranlar

Diş beyazlatma işlemi özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen tedavilerden biridir.  Pendik diş beyazlatma bu konuda profesyonel hizmet vermektedir.  Dişler ve ağız içi hassas bir yapıya sahiptir.  Yapılan işlemlerin doğru yapılması çok önemlidir.  Bu konuda veya diğer herhangi konuda mutlaka diş hekimi önerisi alınarak diş beyazlatma işlemi yapılmalıdır.

Scroll to Top