Pendik İmplant Tedavisi

 

Pendik İmplant, kemik içerisine yerleştirilerek kökün yerini tutması hedeflenir. Pendik implant, diş eksikliklerini doldurmada günümüz teknolojisinde en gelişmiş tedavi şeklidir.

Pendik implant, kemik içerisine yerleştirilerek 3 ay kemik ile entegrasyonu (kaynaşması) beklenir. 3 ay sonucunda implantın üstü açılarak ölçü alınır ve 2 hafta içerisinde implant üstüne gelecek diş takılır. İmplant tedavisinin en büyük avantajı boşluğun etrafındaki sağlam dişlere herhangi bir zarar verilmemesidir. İmplantın ham maddesi titanyumdur. Titanyum doku dostu olan bir materyaldir. mplantlar uygun kemik varlığında uygulanabilmektedir. 3 boyutlu ve 2 boyutlu görüntüleme yöntemleri ve ağız içi muayene sonucunda kemik varlığı değerlendirilmekte ve uygulanması gereken implant ların çapı ve boyu implant ameliyatı öncesi belirlenmektedir.

Pendik implant tedavisi, tamamen steril ortamda, lokal anestezi altında yapılan ağrısız işlemdir. Bir tane implant ın çene kemiği içine yerleştirilmesi yaklaşık 10 dakikadır. İmplant işleminden sonra gereken ilaçlar ve buz verilerek operasyon sonrası şişlik ve ağrı olma ihtimali minimuma indirilir.

Scroll to Top