Pendik Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Tedavisi

 

Pendik Pedodonti tedavisi, Süt dişlerinin ağızda tutulması alttan gelecek daimi dişlere rehberlik ettiği için önemi büyüktür. Ağzımızdaki ilk süt dişi 6 aylıkken çıkmaktadır. Süt dişleri 13 yaşına kadar ağzımızda bulunmaya devam etmektedir. Önemi büyük olan bu dişlerin düzgünce fırçalanamaması sonucu bolca çürük görülmektedir.

Pendik pedodonti tedavileri, süt dişlerini korumayı hedeflemektedir. Süt dişlerinin daimi diş sürene kadar ağızda kalması için dolgu, süt kanal tedavisi, süt dişi zirkonyum kron, flor vernik koruma işlemleri uygulanmaktadır. Zorunlu süt dişi çekimleri olursa, diş boşluğunun sabit tutulması için yer tutucu yapılması gerekmektedir. Çocuk hastaların tedaviye uyum sağlamaması durumunda genel anestezi altında bütün işlemler tek seferde uygulanarak, oluşacak dental fobi ve travma minimuma indirilmekte ve bir günde diş sıkıntılarından kurtulunmaktadır.

Pendik pedodonti tedavileri, Çocuk hekimleri tarafından çocuklarda travma yaratmadan uygulanmaktadır. Daimi dişlerin ağıza en sorunsuz şekilde çıkması amaçlanmakta ve süt dişlerini ağız içinde korunması hedeflenmektedir. Süt dişleri çürümeden önce erken koruyucu müdahalelerle, ebeveynlerin ağız hijyeni konusunda bilgilendirilerek çocuk hastalarımızın diş sağlığı en iyi seviyeye getirilmektedir.

Scroll to Top