Sancaktepe Diş Beyazlatma Tedavisi

 

Sancaktepe Diş Beyazlatma Tedavisi Tek dişe veya bütün dişlere uygulanabilmektedir. Lazer ve hidrojen peroksit ile yapılan işlem kimyasal olarak dişlerin rengini uzun süre kalıcı olarak bir ile üç ton renk arası beyazlatabilmektedir.

 

Sancaktepe diş beyazlatma işlemi, lazer ışığı altında bir seanstan üç seansa kadar uygulanıp, hastanın arzu ettiği renge ulaşılana kadar yapılmaktadır. Sancaktepe diş beyazlatma işlemi, en fazla üç seans uygulanabilmektedir. Kimyasal bir işlem olduğu için kalıcı olarak beyazlatma sağlanabilmekte, lazer seansından sonra da hasta eve gittiğinde renk açıcı etki devam etmektedir. Diş üzerindeki dentin tübülleri açığa çıkarılıp beyazlatma sağlandığı için 2 haftaya kadar hassasiyet hissedilebilmektedir. 2 hafta süre boyunca hastalar sigara, çay, kahve, vişne suyu ve şarap gibi dişe renk verecek ürünler kullanmamalıdır.

Sancaktepe diş beyazlatma tedavisinde, hidrojen peroksit jeli uygulanmadan önce yanak ve dudakların korunması için ekartör takılarak jelden uzak tutulmaktadır. Dişetlerini korumak için de dişeti bariyeri uygulanmakta, jel sağlıklı yumuşak dokulardan uzak tutulmalıdır. Sancaktepe diş beyazlatma işlemi için jeller dişe uygulanmakta ve 15 dakikalık ilk lazer seansı yapılmaktadır. Seans sonrası hastamızda beyaz bir gülüş yaratmak hedeflenmektedir.

Scroll to Top