Sultanbeyli Gece Plağı

sultanbeyli Gece plağı genellikle bruksizmolarak da bilinen çene sıkma işleminin sonucunda önerilmektedir. Bruksizm, dişlerin veya çenenin aşırı sıkılmasıdır. Bruksizm, oral bir parafunctional aktivitedir; yani, yemek yeme veya konuşma gibi normal işlevlerle ilgili bir faaliyet değildir.

Dişlerin korunması için özel bir ağız koruyucusu olan Sultanbeyli gece plağı, dişlerinizin bir ölçüsü alınarak size özel olarak yapılır.

Dişlerinizi uyurken çok fazla sıkıyorsanız, sabahları ağrılı çene ve baş ağrıları ile uyanmaya çok aşina olabilirsiniz. Şimdiye kadar hiçbir şey dişlerinizi özel bir ağızlıktan daha fazla koruyamaz. Gece plağı tamamen dişlerinizle uyumlu olduğundan gece diş sıkma refleksinizi önlemeye yardımcı olur.

Özel yapım gece plağı, hastanın diş yapısına uyacak şekilde profesyonelce değiştirilmiş özel bir korumadır. Bu, dişlerin sıkılmamasını ve ağrısız bir şekilde rahat bir şekilde uyumanızı sağlayacaktır. Özel yapım Sultanbeyli gece plakları oldukça rahattır ve ayrıca, ağrı, baş ağrısı ve çene ağrısının önlenmesine yardımcı olurlar. Tamamen şeffaf olan gece plaklarını uyurken takmanız ve sabah uyandığınızda çıkarmanız yeterlidir. Dişlerin aşırı sıkılması hem yıpranmaya hem de ağrıya neden olacağından bruksizm tedavisinde gece plakları oldukça etkilidir.

Sultanbeyli Gece Plağı Çeşitleri

Yumuşak gece plağı: Bu en yaygın kullanılan gece plağıdır ve şiddetli bruksizm hastaları için değil, çoğunlukla hafif veya nadir durumlarda kullanılır.

Çift laminat gece plağı: Bu tip orta derecede ağır bruksizm hastaları içindir. İçleri yumuşak, dışları serttir.

Sert gece plağı: Sert gece plağı akrilikten imal edilmiştir ve son derece sert ancak dayanıklıdır.

Scroll to Top