Sultanbeyli Şeffaf Plak Nedir?

Sultanbeyli Şeffaf plak, görünmez diş teli olarak da bilinen ortodonti tedavisinde kullanılan bir malzemedir. Sultanbeyli Şeffaf plak tedavisi estetik sorunu olan dişlerde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Son zamanların en fazla tercih edilen yöntemleri arasında yerini alan bu tedavi, dişlerinizin dijital ortamda nasıl olacağını da anlık olarak gösteren bir programa sahiptir. Dışarıdan bakıldığında dişlerinizde tel yokmuş gibi durur. Diş teli kullanmanıza gerek kalmadan kısa sürede sağlıklı ve estetik dişlere sahip olabilirsiniz. Sultanbeyli Şeffaf plak tedavisi sayesinde dişlerinizdeki dizilim bozuklukları sona erecektir.

Sultanbeyli Şeffaf Plak Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Diş diziliminde bozukluk olan kişilerde ve dişlerinin arasında boşluk olan hastalarda şeffaf plak uygulaması yapılabilir. Her yaş gurubu hastanın rahatlıkla tercih edebileceği bir yöntemdir. Son zamanların da en fazla tercih edilen tedavi yöntemi olduğundan dolayı özellikle çocuklarda tercih edilir. Metal tellerin yanı sıra acı ve ağrı hissi vermediğinden dolayı kullanması da daha kolaydır. Çocuk ve gençlerde diş çarpıklığının en hızlı sürede tedavi edilebildiği yöntemdir. Sizler de şeffaf plaklar ile ağız sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Sultanbeyli Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yamuk ve çarpık dişlerin tedavisinde kullanılabilen şeffaf plakların uygulaması da oldukça kolaydır. İlk olarak hastanın ağız içi ölçülerinin en iyi oranda alınması gerekir. Hastanın ağzından alınan ölçüler dijital ortama aktarılarak analiz yapılır. Ağız içinde herhangi bir rahatsızlık vermeyeceğinden dolayı hasta günlük yaşantısına devam edebilir. Dişlerin üzerine takılan şeffaf plak dişlerin istenilen orana gelene kadar kullanılması gerekir. Tedavi süreci boyunca plaklar 2 haftada yenisi takılarak değiştirilir. Böylelikle kısa sürede istenilen diş görünümüne sahip olunur.

Sultanbeyli Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları

Günümüzde özellikle çocuk ve gençlerde uygulanan Sultanbeyli şeffaf plak tedavisi, kişiye özel olarak üretilir. Metal tellere oranla avantajı daha çoktur. Hem kısa süre içinde tedavi ederken hem de acı ve ağrı hissi vermez. Metal teller sıkıldığından dolayı dişlerde acı meydana gelebilir. Fakat şeffaf plak takılıp çıkartılabilir bir yapıya sahip olduğundan dolayı herhangi bir rahatsızlık vermez. Görünmez bir yapısı vardır. Bu nedenle rahatlıkla gülebilir ve konuşabilirsiniz. Diş fırçalarken, yemek yerken çıkartabilirsiniz.

Sultanbeyli Şeffaf Plak Fiyatları

Metal tellere oranla daha uygun bir tedavi yöntemi olan şeffaf plaklar günümüzde de piyasaya uygun oranlarda uygulanıyor. Uygulama yapan merkeze ve plağın kalitesine göre fiyatlarda değişiklikler meydana gelebiliyor. Çocuklarda uygulanan tedavi fiyatları daha uygun oluyor. 2021 yılında da indirimli fiyatlarda uygulama yapılan plaklardan bütçenizi aşmadan tedavi olabilirsiniz. Sizin için en uygun fiyatta tedavi sunan hekim ve diş merkezinden hizmet alabilirsiniz. Böylelikle daha uygun şeffaf plak fiyatları ile dişlerinizin düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Sultanbeyli Şeffaf Plak Tedavisi Sık Sorulan Sorular

Günümüzde daha fazla uygulanmaya başlayan ve özellikle çocuklarda diş çarpıklıklarını daha erkenden düzeltmeye yardımcı olan şeffaf plak tedavisi, en hızlı şeklide düzeltme sağlar. Bu tedaviden yararlanmak isteyen kişilerin en sık sorduğu sorular arasında acı hissi olup olmadığı yer alıyor.

Herhangi bir acı vermeyen şeffaf plaklar, dışarıdan bakıldığında da fark edilmiyor. Sık sorulan sorulardan biri de tedavi süresidir. Dişler metal tellere oranla daha kısa süre içinde düzelme gösterir. Sizler de dişlerinizin daha kısa sürede düzelmesi için şeffaf plağı doktorunuzun önermeleri ile tercih edebilirsiniz.

Günde Kaç Saat Takılmalı?

Şeffaf plaklar, ağızda rahatsızlık vermeyen ve en kolay tedavi yöntemlerindendir. Takılıp çıkabilen bir yapısı olduğundan dolayı yemek yerken ve diş fırçalarken çıkartılabilir. Gün içinde ortalama 20-22 saat bu plakları takmak yeterli olacaktır. Yeme içme durumunun olmadığı zaman diliminde çıkartılmadığı taktirde daha hızlı sonuç verebilen bir yöntemdir. Doktorunuzun da önerdiği saat dilimi içerisinde plağı ağzınızdan çıkartmamanız gerekir.

Sultanbeyli Şeffaf Plak Dişi Düzeltir Mi?

Aşırı derecede çarpıklık ve yamukluk olan dişlerde şeffaf plaklar yerine daha iyi sonuç almak için metal diş telleri kullanılır. Şeffaf plaklar daha çok çocuk ve gençlerde yamuk dişlerin ve aralıklı dişlerin tedavisinde kullanılır. Dişi metal tellere oranla daha kısa sürede düzeltir. Fakat ortodonti tedavi gerektiren yüksek derecede hasarlı dişlerde fazla işe yaramayan bir tedavidir. Bu nedenle diş diziliminize ve ağzınıza uygun olduğu durumlarda kullanılır ve işe yarar.

Sultanbeyli Şeffaf Plak Neden Takılır?

Günümüzün en çok rastlanan diş sorunlarından biri de çarpık ve yamuk dişlerdir. Bu durumun görülme olasılığı çocuk ve gençlerde daha fazladır. Şeffaf plaklar, daha kısa sürede dişlerin düzelmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Çocukların dişleri yeni gelişmeye başladığında daha olumlu sonuçlar veren bir yöntemdir. Sizler de çocuğunuzun dişlerinin kısa sürede düzelmesini ve psikolojik bir sorun yaşamaması için şeffaf plak tedavisinden yararlanabilirsiniz. Mümkün olduğunca daha erken yaşlarda bu tedaviden yararlanmasını sağlamanız gerekir.

Sultanbeyli Şeffaf Plakları Kullanmayı Unutursanız Ne Olur?

Sultanbeyli Şeffaf plaklar gün içinde ortalama 22 saat kadar takılması gereken bir malzemedir. Sert plastikten üretilen bu malzeme kişiye özel ağız ölçülerine göre üretilir. Belirlenen saat boyunca takılması önem taşır. Bu plakları takmayı unuttuğunuz taktirde tedaviden olumlu yanıt almanız mümkün değildir. Yemek ve diş fırçalama gibi durumların dışında ağzınızdan çıkartmamaya özen göstermeniz gerekir. Metal tellere oranla kullanımı da daha kolay olduğundan dolayı ağzınızda yokmuş hissi verecektir. Sizler de Sultanbeyli şeffaf plak tedavisi sayesinde acı ve ağrısız düzgün dişlere sahip olabilirsiniz.

Scroll to Top