Sultanbeyli İmplant Tedavisi

Sultanbeyli implant  tedavisi gerek tek bir diş eksikliği durumunda gerekse bütün dişlerin eksik olması durumunda dişin yerini doldurmak üzere yıllardır uygulanan ve bu konuda kendini kanıtlamış tedavilerden biridir. Bu konuda Sultanbeyli implant tedavisi çene kemiğinin yeterli olması durumunda uygulanabilir.  Temel koşullardan biri çene yoğunluğunun implant tedaviye cevap verecek ölçüde olmasıdır. Çene kemiğine yerleştirilen kuron maddesi diş kökü görevi görür.  Dolayısıyla ömürlük bir tedavi olduğunu söyleyebiliriz.

Sultanbeyli Diş İmplantı Nedir?

Sultanbeyli implant tedavisi eksik olan dişlerin yerine geçecek vidoların çene kemiğine yerleştirilmesi ile oluşturulan tedavidir.  Bu tedavide çene kemiğine yerleştirilen madde titanyum maddesidir. Titanyum canlı dokuya en rahat uyum sağlayan maddelerden biridir.  Gerek çene kemiğine yerleştirirken gerekse yerleştirdikten sonra diğer organlar gibi davranır ve dolayısı ile kısa sürede doku ile uyum sağlar.  Dolayısıyla bu durum implant tedavisinin uzun süre kullanımını sağlar ve kaliteli bir tedavi olduğunu kanıtlar.

İmplant tedavisi geniş çaplı kombine bir tedavidir. Neredeyse bütün ağız içinde var olan diş problemlerine tek başına alternatif oluşturan tedavilerden biridir. Sultanbeyli implant tek bir diş eksikliğinde  uygulanabildiği gibi bütün dişlerin eksik olması durumunda da uygulanır.  Dolayısıyla günümüzde yeni nesil diş tedavisi konusunda bugün alternatifi olmayan tek tedavidir.

Sultanbeyli İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi diğer tedavilerle mukayese edildiğinde çene cerrahisini de içine alan geniş kolektif bir tedavi olmasına rağmen sanıldığı kadar ıstırap verici ve ağrılı bir tedavi değildir.  Lokal anestezi altında yapılır. Dolayısıyla hasta hiçbir koşulda ağrı ve acı hissetmez.  Diş eksikliğine bağlı olarak yaklaşık 1 diş implant vidasının çakılması 3-4 dakika gibi bir sürede tamamlanır.  Sanıldığı kadar uzun bir tedavide değildir.

Sultanbeyli implant tedavisi cerrahi bir işlemdir.  Çene kemiğine uygun biçimlerde ve ölçülerde yuvalar açılır ve bu yuvalara implant vidaları yerleştirilir.  Bu yerleştirilme işlemi cerrahi bir işlemdir.  Bunu çene cerrahı hekimler yapar.  Tedavi yaklaşık olarak 1 hafta gibi bir sürede yapılır.  Kullanılan cerrahi iplik eriyebilen doku ile uyumlu ipliklerdir.  Aynı zamanda vidaların çıkıldığı gün geçici protez dahi yapılıp takılmaktadır.  implant tedavisinde ilk aşama vidaların çene kemiğine yerleştirilmesidir.  Bu aşamanın tamamlanması için 3 ile 6 ay arasında bir zaman geçmesi gerekir.

Bu süre içinde hem dokunun iyileşmesi hem de implant vidaların doku ile uyum sağlama sürecidir.  Daha sonraki aşama ise porselenlerin implant üzerine yerleştirilmesidir. Dolayısıyla implant tedavisinde ilk aşama en önemli aşamadır. Tamamen iyileşmesi beklenir.  İyileşme gerçekleştikten sonra porselen protezler veya kaplamalar yerleştirilir.

Sultanbeyli İmplant Kalıcı Mı?

Sultanbeyli implant tedavisi hastanın ekstra durumlar oluşmadığı sürece ömür boyu kullanabileceği bir tedavidir.  implant tedavisi günümüzde diş sorunlarına kombine çözüm üreten tedavilerden biridir. Yapılan tedaviler için de sorun çıkarmayan tek tedavi implant tedavisidir diyebiliriz. Ayrıca implant tedavisi hem ömür boyu kullanılacak bir tedavi hem de estetik gülüş tasarımı hazırlanarak yapılması açısından estetik bir tedavidir.  İmplant tedavisi sonrasında hasta hiçbir sıkıntı yaşamaz.

Gülüş tasarımı hazırlanarak oluşturulduğu için son derece estetik bir gülüşe sahip olur. Çene kemiğine yerleştirildiğinden dolayı köprü veya diğer total protezlere göre çok sağlıklıdır. Bütün dişlerini kaybeden hastalarda dahi son derece rahat kullanım olanağı sağlar. Bütün dişlerini kaybeden hastalara uygulanan implant tedavisinde hareketli protez ömür boyu kullanılabilir durumdadır.  Bazen dişlerin tamamının olmaması veya birkaç diş kaybı olan hastalarda da hastanın tercihi dikkate alınarak hareketli veya kancalı protest yapılarak tedavi tamamlanabilir.

Sultanbeyli İmplant Yorumları

Öncelikle implant tedavisi konusunda internette bulunan yorumlar son derece olumlu yorumlardır.  Sultanbeyli implant tedavisi yorumları aynı şekilde hem diş kliniğine dair yorumlar hem de implant tedavisinde dair genel yorumlardır. İmplant tedavisi konusunda herhangi bir olumsuz yorum yapılması ender rastlanan bir durumdur. Çünkü implant tedavisi yaşadığımız yüzyılın şu anda en sağlıklı ve en uzun ömürlü tedavilerinden biridir.

Ancak bu konuda doğru diş kliniğinin ve diş hekiminin seçilmemesi implant tedavisinde sorun oluşturabilir.  Bu nedenle diş kliniği ve diş hekimi araştırmasını doğru yapmak hekime her konuda güvenmek bu tedavide çok önemlidir.

Sultanbeyli İmplant Yaptıranlar

Sultanbeyli implant tedavisi yaptıranlar tedavi sonrasında ağız içi bakım ve hijyenine dikkat ettiği sürece, belli aralıklarla implant tedavisi yapılan diş kliniğine ve işlemi gerçekleştiren diş hekimini kontrol amaçlı ziyaret etmeleri durumunda implant tedavisi hiçbir koşulda sorun yaratan bir tedavi değildir.  Ancak gerek tedavi öncesi gerek tedavi sonrası ağız içi bakımını doğru yapması son derece önemlidir.

İmplant tedavisi sonrasında da ağız bakımı öncekinden çok daha titizlikle ve önemsenerek yapılmalıdır. Bu konuda implant tedavisi yapan hekim hastayı ayrıntılı olarak bilgilendirir. bu hijyen ve bakıma uyulduğu sürece implant tedavisinin sorun çıkarması mümkün değildir.

Sultanbeyli İmplant Fiyatları

Sultanbeyli implant fiyatları konusunda kesin bilgi vermek bu aşamada doğru olmaz.  Çünkü implant tedavisi hastanın dişlerinin durumuna, kullanılacak implantın markasına ve kalitesine göre değişiklik gösterir.  Ayrıca hastanın restore edilecek dişleri varsa bu tedavi tamamlandıktan sonra implant tedavisi uygulanabilir. Dolayısıyla implant tedavisi öncesinde diş hekimine bir ön muayene yaptırıp implant fiyatı konusunda bilgi almak yapılması gereken en doğru işlemdir.

Scroll to Top